7 książek dla każdej mamy.

Po intensywnym dniu rodzicielstwa postaraj się zarezerwować sobie wieczorem trochę czasu na odprężenie się i trochę poczytaj. To świetny sposób na relaks, nauczenie się czegoś nowego i wyciszenie po szalonym dniu z dziećmi. Problem w tym, że jest tak wiele dobrych książek. Gdzie zacząć? Jeśli szukasz dobrej książki i jesteś mamą lub spodziewasz się dziecka, trafiłaś we właściwe miejsce. Oto 7 książek o rodzicielstwie które polecam każdej mamie:

1. Operating Instructions: A Journal of My Son’s First Year – Anne Lamott

Ta książka jest bardzo polecana. W tej niesamowitej książce Anne Lamott opisuje – w krótkich, przejmujących zapisach – jak wyglądało życie w pierwszym roku po przybyciu syna. Książka jest piękna, zabawna i pełna uczucia – absolutna konieczność dla każdej matki.

2. Bringing Up Bébé – Pamela Druckerman

Ta książka była ulubioną przez wielu. Przeczytaliśmy to lata temu i też nam się podobało! Amerykanka Druckerman dzieli się swoim doświadczeniem wychowywania dziecka w Paryżu we Francji. Przedstawia fascynujące szczegóły dotyczące francuskiego treningu snu, harmonogramów karmienia, opieki nad dziećmi i rytuałów rodzinnych. Jeśli szukasz pomysłów, jak sprawić, by Twoje dziecko zachowywało się lepiej i jadło wszystko, to jest świetna książka.

3. Parenting with Love and Logic – Foster Cline, Jim Fay

Wszyscy wiemy, że rodzicielstwo może być trudne. Możesz nagle zacząć krzyczeć na swoje dzieci po szalonym dniu. Ta książka dla rodziców pokazuje, jak wychowywać pewne siebie, zmotywowane dzieci, które są gotowe do życia w prawdziwym świecie, i pomaga w uzyskaniu zdrowej kontroli poprzez łatwe do wykonania kroki bez gniewu, gróźb, dokuczania i walki o władzę. Dowiedz się, jak skutecznie rodzić, ucząc swoje dzieci odpowiedzialności i rozwijając ich charakter.

4. The Baby Whisperer Solves All Your Problems – Tracy Hogg, Melinda Blau

Najlepsza książka dla rodziców. Tracy Hogg, The Baby Whisperer, pomaga Ci ustalić codzienną rutynę i dostosować strategie rodzicielskie do wyjątkowej osobowości Twojego dziecka i etapu jego rozwoju. W tej książce dowiesz się o metodzie ŁATWEGO snu, sztuczce polegającej na usypianiu, prostych technikach rozwiązywania problemów w codziennych sytuacjach, umiejętności rozumienia uczuć i radzenia sobie z nimi, podawaniu butelek dzieciom karmionym piersią, nauce korzystania z toalety i innych problemach rozwojowych. problemy.

5. Nurture Shock – Po Bronson, Ashley Merryman

Wydany w twardej oprawie we wrześniu 2009 r. „Nurture Shock” pozostawał na liście bestsellerów New York Timesa przez trzy miesiące i był jedną z najlepiej sprzedających się książek Amazona w tym roku. Książka stała się światowym fenomenem, a jej wydania zostały opublikowane na całym świecie – do tej pory w piętnastu językach. Nurture Shock oferuje nowe, rewolucyjne spojrzenie na dzieci, które podważa wartość biblioteki. Dzięki nienagannemu opowiadaniu historii i ostrej jak brzytwa analizie autorzy pokazują, że wiele strategii wychowania dzieci we współczesnym społeczeństwie przynosi skutki odwrotne – ponieważ przeoczono kluczowe zwroty akcji w nauce. Nie ma to jak podręcznik dla rodziców, Nurture Shock dociera do sedna tego, jak rośniemy, uczymy się i żyjemy.

6. The Womanly Art of Breastfeeding – Diane Wiessinger, Diana West, Teresa Pitman

Nie jest tajemnicą, że karmienie piersią jest najlepszym sposobem odżywiania i pielęgnacji dziecka. Poświęcona wspieraniu karmiących i przyszłych matek, szanowana na całym świecie Liga La Leche od pokoleń wyznacza standardy edukacji i wspierania matek w tej naturalnej sztuce. Teraz ich klasyczny, bestsellerowy przewodnik, Kobieca sztuka karmienia piersią, został przebudowany, zmieniony i zaktualizowany pod kątem dzisiejszych matek i stylu życia. Pracujące matki, matki pozostające w domu, samotne matki i matki córek będą czerpać korzyści z szeregu porad, historii i informacji zawartych w książce – od przygotowania do karmienia piersią w czasie ciąży po wskazówki dotyczące karmienia, od pozycji karmienia po odciąganie i przechowywanie mleko matki. To Twoja instrukcja karmienia piersią, której szukałaś.

7. Raising Cain: Protecting the Emotional Life of Boys – Dan Kindlon, Michael Thompson

Od dawna słyszeliśmy niebezpieczeństwa mówienia chłopcom „chłopacy nie płaczą”, ale ta książka dokładnie wyjaśnia, dlaczego tłumienie emocji naszych synów jest jedną z najbardziej bolesnych rzeczy, jakie możemy zrobić jako rodzice. Kindlon i Thompson szczegółowo opisują wyzwania, z jakimi borykają się chłopcy w domu, szkole i na boisku oraz w jaki sposób możemy pomóc im kultywować i przyjmować najważniejszy dar ze wszystkich: umiejętności emocjonalne.