PUPPI – recenzja wkładów

with 2 Comments

 

Puppi by Igle Figlepuppi 1– w świecie wielorazówek nr 1 wśród producentów otulaczy wełnianych. Firma igle-figle.pl pod której szyldem powstają produkty pieluszkowe Puppi  szyje również wełniane kocyki i czapeczki. igle – figle.pl postawili na naturalność i wygodę. Starannie dobierane tkaniny są szczegółowo i długo testowane i stanowią kwintesencję dostępnych na rynku (nie tylko krajowym) materiałów. Otwarci na sugestie i marzenia klienta stale dopracowują kroje, systemy zapięć i wkłady. Wszystkie produkty w trosce o środowisko zostały wykonane jedynie z naturalnych materiałów, są biodegradowalne. Jak sami o sobie piszą: „W kwestii zdrowia jesteśmy bezkompromisowi. Inspiruje nas natura.”

Co my tu mamy?

WKŁADY SKŁADANE MINI I MAXI (prefold) z froty bambusowej

Kupiłam jeden wkład MINI na próbę i od razu się w nim zakochałam :). Miałam wcześniej wkłady bambusowe pięciu marek i zdecydowanie ten został nr 1 wśród moich naturalnych wkładów. Pozostałe bambusy w miarę możliwości sprzedałam i dokupiłam 1 MINI i 2 MAXI. Akurat trafiłam na krótki okres w historii produkcji, kiedy wkłady MAXI szyte były z innej froty niże te MINI, szczerze wolę w dotyku te MINI i w przyszłości dokupię wkłady z tej froty, żadnej innej (oprócz zapowiadanego wkładu „Kizi Mizi” – podobne jest fenomenalny – pozostaje miękki po wielu praniach!!).

 

Tester: 7,5 miesięcy

Czas testowania: 1,5 miesiaca (MINI 32×3636)  1 miesiąc (MAXI 36x50cm)

 

PLUSY+++

+ Szybko schną (MAXI trochę dłużej). Po 12 godzinach te mniejsze są już suche!! Inne bambusy schną i schną.. tak już z bambusami musi być, ale ta frotka to taki wyjątek od tej reguły ;). Wkłady składane mają ten plus, że są uszyte z 2 warstw (prostokątne-standardowe z co najmniej 3 warstw) dlatego czas schnięcia jest krótszy niż tradycyjnych wkładów. Dla mnie to duży plus (a na początku nie chciałam się bawić w to całe składanie.. nawróciłam się i polecam wkł. składane! 😉 )

+ Chłonność. Przed kupnem tych wkładów sporo czytałam na temat ulubionych wkładów innych mam. Nazwa ‘Puppi’ najczęściej się powtarzała wśród pozytywnych opinii, co teraz mnie nie dziwi. Wkłady są mega chłonne. Z ciekawości zrobiłam test chłonności moich wkładów i wyszło, że wkład MAXI jest najchłonniejszy. Wiadomo – dużo warstw, ale hm.. musiałabym założyć dużo więcej tetry robiąc dziecku odwłok, żeby osiągnąć ten sam efekt. Zresztą.. to nie jest gruby wkład, więc bez paniki (to ja chyba zaczęłam panikować..)

+ Miękkie.. milusie!! Po praniu tracą swoją milusiowatość, ale i tak są miękkie, sprężyste. Przy twardej wodzie wydają mi się włókienniczym cudem – wyraźnie wyróżniają się od innych bambusów – serio – zapraszam do Łodzi – sprawdzicie sami J.

+Mięsiste i elastyczne.

+ Frota jest dość krótka i miękka, nie odciska się na ciałku dziecka

+Pięknie obszyte, prawie żadna nitka nie wychodzi.

+Świetnie dobrane wymiary. Oczywiście po praniu wymiary troszkę się zmieniają, więc to co widzimy w dniu kupna (otrzymania przesyłki) zazwyczaj nijak się ma do tego co będziemy mieć po miesiącu – naturalne wkłady troszkę się kurczą. Tutaj na szczęście nie widzę zmian. Wkłady idealnie pasują do pieluszek – MINI do węższych, MAXI do szerszych. Dodatkowo zaginam wkład MAXI tworząc w ten sposób podwójną warstwę wkładu (czyli 12 warstw froty!!). Jest to trochę grubawe, ale za to meeeega chłonne :) !!

+ Plamy spierają się bez problemów. Gołym okiem nic nie widać. Przystawiając wkłady do silnego źródła światła widać prześwitujące cienie (czyli coś tam zostaje) jednak jest to w normalnych warunkach niezauważalne, i prawdopodobnie zejdzie na słońcu.

puppi2

Ni to plus, ni to minus – co po prostu jest i nie przeszkadza.

  • Wkład MAXI dłużej schnie, ale czy to minus? Niekoniecznie, stwierdzenie faktu, schnie u mnie tyle co inne bambusy.
  • Cena nie jest najniższa, ale za tę jakość – przyzwoita – uczciwa.

MINUSY—

-Brak!!

 

MINI-BOOSTER KONOPNO-BAWEŁNIANY (11x19cm)
DSCF6478

Czas testowania: 1 miesiąc

(Posiadam dwie sztuki)

 

PLUSY +++

+ dobrze sprawdza się jako dodatkowy wkładzik, czekam jeszcze na potwierdzenie jego chłonności w moim teście, ale wydaje mi się, że jest dobrze

+ Cienki. Cienki i chłonny wkład – bezcenne połączenie :)

+ Miły w dotyku nawet po wielu praniach nie zrobił się szorstki

+ Nie twardnieje- oporny na twardą wodę :)

+ Cena!! Jest tani, brać – nie marudzić :)

+ Ładnie obszyty

+ Wymiary – jest spory, myślałam, że to będzie maleństwo, a jest nieźle.

Ni to plus, ni to minus – co po prostu jest i nie przeszkadza.

  • Po praniu znacznie się skulił.

 

Minusy —

Czekam na testy chłonności, ale poza tą  (jeszcze) wielką niewiadomą BRAK!!

 

Ogólnie hm.. Świetne wkłady!! Brawa dla Puppi!! Zamierzam dokupić kiedy tylko będzie taka potrzeba.

Przyznaję za wszystkie moje wkłady Puppi 10/10 gwiazdek. 

gwizadki

POLECAM!!

Mieliście może te wkłady, albo podobne i możecie polecić? Wg Was jest coś lepszego od wkładów bambusowych Puppi?

 

 

  • Oz

    U nas mały ręcznikowy od puppi się nie sprawdził przy starszym dziecku, nie miałąm pomysłu jak go składać. Ostatecznie został przerobiony na boostery 😉

  • Przy starszym myślę, że też by mi się nie sprawdził :p. Aktualnie mój dzieć ma 8 miesięcy i wkłd jest w sam raz :). Z czasem, już widzę, że trzeba będzie coś dokładać. Też bym pewnie pocięła, ale liczę na większą iloć potomstwa. Dla noworodka będzie jak znalazł :)