Test – Czy w pieluszkach na pewno jest sucho? cz. I

with 2 Comments

DSCF6589

     Kiedy  zastanawiałam się nad zamianą pampersów na wielorazówki byłam bardzo sceptycznie nastawiona do teorii – mikropolar = sucho. Sprawdziłam nawet w domu czy jeśli poleję polarkowy cienki koc wodą to będzie suchy.. Oczywiście nie był – zabrakło materiału, który mógłby odciągnąć wodę od mikropolaru, a zresztą kocyk też nie taki jak być powinien do takich testów :). Zaufałam i kupiłam. Nie jest źle – jestem zadowolona. Dzisiaj już wiem, że mikropolar będzie wilgotny jeśli pod nim jest słaby wkład. Jeśli wkład jest chłonny – dziecko ma naprawdę suchą pupę :D!!

      Zaniepokoiło mnie to, że macając wnętrze zużytej przez synka jednorazówki (Dada 3) wyczułam, jest ona wilgotna (!!). Jak to???? I mój syn w tym kurczę leżał :/…

     Korzystając z okazji, że mam akurat kilka pożyczonych kieszonek (aktualnie używam wyłącznie otulaczy i SIO) postanowiłam  porównać tę suchość z kilkoma jednorazówkami. Niestety na razie mam tylko jedną firmę jednorazówek, ale pracuję nad innymi ;)!!

      Wczoraj zrobiłam próbny test – wyszło obiecująco! Dzisiaj miałam nakręcić filmik, ale niestety.. nie dam rady – sama z synkiem. Może jeszcze trafi się taka okazja. Proszę Was zatem, abyście uwierzyli moim wynikom i zdjęciom :).

Jak wykonać test:

Potrzebne są:

 1. pieluszki (kieszonki lub otulacze z wkładem „sucha pupa”)
 2. pieluszki jednorazowe
 3. wkłady chłonne w ilości odpowiedniej dla pieluszek (stosunek 1:1)
 4. woda
 5. naczynie z podziałką (ml)
 6. bibułka, papier (najlepiej kolorowe – lepszy efekt, ale trzeba wcześniej sprawdzić, czy nie farbują)
 7. kilki-kilogramowy odważnik

     Jako wkłady chłonne posłużyła mi tetra złożona na 16 części (dwie sztuki w każdej pieluszce). Pieluszki to kieszonki z mikropolarem, welurkiem, coolmaxem (różne firmy). Do każdej pieluszki wlałam po 100ml wody rozprowadzając ją w obrębi 50cm2. Po odczekaniu 5 minut przyłożyłam do każdej z pieluszek ręcznik papierowy i przycisnęłam dosyć mocno ręką sprawdziłam ile cieczy zostało na papierze. Od razu wytłumaczę, że nacisk był raczej równomierny w przypadku każdej z pieluszek. Gram na pianinie i wydaje mi się, ze potrafię kontrolować nacisk dłoni :).

Oto efekty

(po kliknięciu uzyskacie powiększenie):


Bez tytułuBez tytułu1bez tytułu2

      Miałam tylko jednorazówki marki Dada (3), ale niedługo zrobię test innych  (będzie obiektywniej). Ciekawe!!

Test został powtórzony i znowu wyszło tak samo! 

     Dotykając pieluszek z polarkiem rzeczywiście nie było czuł wilgoci (wyjątkiem jest kieszonka Dudusi i kieszonka Milovii – z colmaxem, ale coolmax nie daje uczucia suchości, zostawia mokry film – to wiadomo). Natomiast dotykając jednorazówki.. niestety mokro.. Tak było co noc, ale myślałam, że mi się wydaje. Przecież w jednorazówce miało być sucho!! Przetestuję jeszcze HIP  i  PAMPERS, ale i tak postanowione: bezwzględnie rzucam jednorazówki!! 

      Dzisiaj mój syn poszedł spać w kieszonce Smartlove.. W planach mam kupienie formowanek z welurkiem syntetycznym od Agis.

UWAGA!! Druga część testu.

Atsumi

2 Responses

 1. Budująca Mama
  | Odpowiedz

  Moje dziecuaki śpią w konopiach/bambusie i nie narzekają na mokro ☺

Leave a Reply