ECOZONE – płyn zmiękczający i przywracający chłonność do pieluch wielorazowych.

with Brak komentarzy

ECOZONE – Płyn do zmiękczania i przywracania chłonności pieluchom wielorazowym.

Brzmi bajecznie 😀 . Twarda woda to zmora dla pieluszek wielorazowych.  Ci, którzy nie korzystają z suszarek bębnowych często narzekają, że ich formowani, tetry i wkłady robią się z czasem  sztywne i szorstkie.  Oczywiście można temu zaradzić ? wystarczy porządnie strzepnąć pranie przed powieszeniem a po wyschnięciu pocierać, pomiętolić w rękach i jest już dużo lepiej.. no ale i tak problem istnieje. Płyn zmiękczający!! No niestety płyny zmiękczające zazwyczaj oblepiają włókna tkanin sprawiając że tracą one chłonność, a pul zaczyna przeciekać.. Naprawdę mocno się zdziwiłam, że jest jednak dostępny płyn zmiękczający który ma odwrotne działanie.

Ideał? Chwyt reklamowy? Zbyt piękne, aby było prawdziwe? Sprawdziłam!!

 

dscf3170

CO MY TU MAMY

Płyn do zmiękczania prania i przywracania chłonności tkaninom naturalnym. Ze specjalnym wskazaniem dla pieluch wielorazowych (formowani i wkłady) oraz ręczników. Ma też działanie odtłuszczające, co zapewne przekłada się na przywrócenie chłonności.

Marka: Ecozone

Opakowanie: butelka plastikowa pojemności 1 litr płynu

Cena: ok 38zł wystarcza na 16-37 prań (pełnych 5kg wsadu) w zależności od ilości wsadu prania.

Dostępność: w wielu sklepach internetowych z pieluchami wielorazowymi, z chemią gospodarczą, eko-sklepach. Lista długa np. Pieluchowanie Wielroazowe,

Igle-figle,

Wełniaste,

Pupeczkowo,

Ekodrogeria,

Naturalnie dla dziecka,

Mommy Mouse itp.

 

Czas testowania: użyty 4 razy

.

Jak używać?

 

Jak każdy płyn do płukania ? lepiej unikać stosowania go na pule. Podobno raz na jakiś czas nic im nie będzie.. ale kto to wie.. lepiej nie używać go do każdego prania bo można sobie zatłuścić pule i już..

Jeśli jest to pełne pranie to wlewamy dwie nakrętki płynu do przegródki na płyn do płukania.

Ja po praniu wyjmuję otulacze z pulu (bo po cóż mają mi nabierać chłonności 😀 😀 ) z  pralki i wg tego co zostało a zazwyczaj jest to pół pralki z bębnem 5kg to wlewam sobie jedną nakrętkę ? połowę porcji lub jedną i jeszcze troszkę i włączam PŁUKANIE. Potem rozwieszam. Efekt naprawdę jest widoczny już po pierwszym użyciu.

Pranie ręczne? Wlewamy odpowiednią ilość płynu (patrz etykieta) do miski z odpowiednią ilością wody (te etykieta) i moczymy pranie.. płuczemy, wyżymamy  i wieszamy.
.

+ + + PLUSY + + +

dscf3171+ Działa 🙂.

+ Sprawia, że materiał po praniu zrobił się miękki, miły w dotyku. Moje teterki czy bambusowe frotki  były szorstkie a po użyciu tego płynu zrobiły się miękkie, miłe w dotyku. Nie są jak nowe, ale naprawdę  JEST EFEKT.

+ Czy przywraca chłonność – ja osobiście nie miałam z tym problemu, ale znajomi mówili, że ich formowanki zaczęły po tym płynie chłonąć jak szalone więc napiszę tu, że tak, PRZYWRACA CHŁONNOŚĆ.

 

 

– – – MINUSY – – –

– Brak.

 

 

FAKTY

  • Niby wysoka cena, ale jak popatrzymy na zużycie to wychodzi nieźle: Zazwyczaj kosztuje 38-39zł i wystarcza na około kilkanaście pełnych prań (płukań). Średnio używam go co drugie lub trzecie pranie (w sensie płukanie) i staram się płukać w nim  jedynie naturalne materiały (po praniu wyjmuję z pralki pul) więc wystarcza mi na 3-5 miesięcy. Więc dość wydajny. Jak komuś zależy na tym efekcie to polecam, a jak ktoś woli oszczędzić to zostaje pocieranie materiału w rękach, ale to i tak nie to samo. Naprawdę TKANINY SĄ MILSZE W DOTYKU.
  • Dostępność. Widzę, że sporo osób poznało się na tym produkcie, ponieważ jest on dostępny w wielu sklepach z pieluchami wielorazowymi i nie tylko (eko-sklepy, sklepy z chemią gospodarczą).
  • Nie zostawia stałego efektu działania (wiem, oczywiste, ale napiszę, bo ktoś się przyczepi…) zatem zmiękcza  jedynie po użyciu go. Jeśli w następnym praniu nie będzie tego płynu – znowu szorstkie  dechy. Jak jest z chłonnością – myślę, że tutaj może mieć bardziej trwałe działanie.

dscf3153

PODSUMOWANIE

Polecam. Działa. Jeśli komuś nie szkoda 38 zł na ok. 3-5 miesięcy miłego pranka a ma twardą wodę i mu przeszkadzają szorstkie, sztywne formowani  i wkłady to jest to produkt warty uwagi.  Jeśli chcesz, aby Twoje pieluszki odyskały chłonność tym bardziej polecam. Mi ten płyn się spodobał, zamówiłam następną butlę i przy okazji zrobiłam zbiorowe zamówienie dla koleżanek z Łodzi 😉 w PieluchowanieWielorazowe.

 

Atsumi

Zostaw Komentarz