MAGABI – recenzja pieluszek i wkładów.

with 1 komentarz

Magabi – marka znana z pięknych chust i równie pięknych pieluszek :). Szyjąca je Sylwia to artystyczna dusza, co widać m.in. po pięknie dobranych kolorach. Jak sprawdziły się długo dopracowywane pieluszki Magabi u nas :)? Zapraszam na recenzję.

magabi

Zdjęcie producenta Magabi

.

CO MY TU MAMY?

 • Otulacz SIO zapinany na rzep, pul OS
 • Otulacz SIO zapinany na napki, pul OS
 • Wkłady Wellsoft – wszystkie kombinacje świata 😉
 • TESTER: 16-25 miesięcy WYSOKI  I CHUDY. Powinnam napki w pieluszkach spiąć na długości, ale wtedy gumki by nas trochę cisnęły. Dlatego można mieć wrażenie, że gumki cisnął.
 • CZAS TESTOWANIA: 9 miesięcy sporadycznie od czasu do czasu 😉

ZDJĘCIA PIELUCH SĄ ROBIONE PRZEZE MNIE W DNIU PUBLIKACJI TEGO WPISU ZATEM SĄ TO UŻYWANE PRZEZ PÓŁ ROKU PIELUSZKI – NIE NÓWKI NIE ŚMIGANE. TAK WYGLĄDAJĄ PO OK 20-30 PRANIACH.

dscf3336

OTULACZ SIO – wersja na napy/rzepy

+++ PLUSY +++

+ Miękki materiał – PUL, milusi jest też welurek obszywający gumki przy nóżkach, górę panelu przedniego i łapki. Milusie ciągle po wielu praniach.

+ Baaaardzo zgrabny wąski otulacz. I niepozorny, bo wydaje się mikrusi a pomieści niemało – węższe formowanki i sporo wkładów (jeśli ktoś lubi lub potrzebuje aż tyle napakować w pieluszkę).

+ Prawdziwy OS. Pieluszki dobre już na noworodka 3,5kg i wystarczają na długo praktycznie do odpieluchowania.

+ Ładnie dobrane kolory, ładnie połączony gładki welurek  w jednolitym kolorze i wzór pulu.

+ Regulacja na długości – 4 stopniowa – lubimy 🙂 – pomaga to dokładniej niż w popularniejszej 3-stopniowej regulacji dopasować pieluszkę na długość :).

+ Rzep w otulaczu jest delikatny, miękki, nie uwiera.

+ Napki w pasie są dość gęsto nabite więc można dokładnie dopasować pieluszkę.

+ Trzyma, nie przecieka :).

 dscf3337

+ Podwójne gumki przy nóżkach – dodatkowe zabezpieczenie przed przeciekiem, u nas działa, dobrze się spisują.

+ W pasie otulacz jest zapinany na trzy poziome napki z każdej strony, co uniemożliwia wysuwanie się pieluszki bokiem, na udka (panel przedni ma czasem takie tendencje do uciekania bokiem na uda).

+ Otulacz na rzepy ma szlówki na uszkach za które można włożyć rzepy aby je zabezpieczyć przed praniem.dscf3353

+Zakładki z pulu przytrzymujące wkład są delikatnie zmarszczone na obszyciu, co sprawia, że nie tworzy się niepotrzebna warstwa mateirału z zakłądki a wkłąd jest lepiej utrzymany w środku, u nas się to sprawdziło. 

+ SIO – czyli system w którym oprócz normalnych wkładów lub formowanek może my dopinać do otulacza dedykowane mu wkłady (a wkłady Magabi są fajne – o nich napisała, trochę niżej 🙂 ). Jest to bardzo fajny system, wygodny, jeśli dziecko nam ucieka z przewijaka, albo przewija ktoś inny – babcia. Nie jest tak jak w kieszonce – po siusiu wszystko do prania (pielucha i wkład). W SIO wypinamy tylko zużyty wkład i do otulacza możemy doczepić następny, czysty. 

+ Wzorki –  dla każdego coś się znajdzie ;). Szczególnie fani łowickich i czarno-białych wzorów powinni być zadowoleni.

.

– – – MINUSY – – –

– Grubiutkie gumki przy nóżkach. Gumki są obszyte welurem co dołożyło im milimetrów, może to niektórym przeszkadzać.

– Łapki są uszyte z welurku, który z czasem na końcach odstaje od pieluszki – rogi łapek odstają. Starałam się to uchwycić na zdjęciu.

.

FAKTY

 • Łapki z welurku są jak dla mnie za grube trochę, sprawiają, że ciut więcej mamy w pasie. Moje chude dziecko ciągle spinam dość mocno. Raczej to nie przeszkadza dwulatkowi, ale malutki brzuszek.. nie wiem. Po prosru nie wiem. Wy wiecie może – to mi  napiscie :).
 • – Welurek szybko kulkuje się, nie koniecznie od rzepów, tak po prostu. Można go jednak obrać i problemu nie ma, ale niektórym może się nie chcieć, wiadomo.
 • Zakładki są nieco dłuższe niż w innych pieluchach chodzi o 1-1,5 cm.

dscf2437 dscf2433

Jedyne zdjęcie jakie moje dziecko dało sobie zrobić. TAK WIEM, ŻE KRZYWO RZEP ZAPIĘTY.. Ale aż tak krzywo nie jest, żeby synkowi to przeszkadzało.. Powinno być równiej, wiem :). Czasem nie ma na to czasu.

.

WKŁADY  WELLSOFT

dscf3339

+ + + PLUSY + + +

+  Bardzo chłonne – jedne z najchłonniejszych na rynku  – zawsze polecam.

+  Krój profilowany, tak aby były nieco węższe przy nóżkach i szersze na górze (klepsydra).

+ Dopina się je do otulacza i po zmoczeniu wymienia tylko wkłady, jest to bardzo wygodny system  SIO (snap in one). Można doczepić dodatkowy mniejszy wkład chłonny (tzw booster) do większego wkładu zwiększając chłonność.

+ Wkłady obszyte są mi.in Mayką, to rodzaj coolmaxu, ale nie daje on takiego mocnego odczucia wilgoci (którego ja np. nie lubię), z wyglądu przypomina Thermo Air. Bardzo dobrze spierają się z tego materiału zabrudzenia. Wilgoć izolowana i uwięziona jest wewnątrz więc przy nacisku pupy nie wycieka wszystko co się nagromadziło. Ten materiał chłodzi latem, jest gładki, miły w dotyku.

+ Jeśli nie lubimy poliestrowej mayki możemy kupić wkłady z bawełną od pupy – miękką, barankową. Albo jedna storna mayka druga bawełna, dostępne są te trzy opcje obszycia. Będą też wkłady obszyte welurem syntetycznym dającym uczucie suchości i bambusem. Zatem – różnorodność – każdy znajdzie coś dla siebie.

+ Nie najgorzej schnął, nie są to może 3 godziny ale też nie dwa dni. Na pewno szybciej niż bambusy. Prawie tak szybko jak mikrofibra. Po prostu jak bawełna ;).

.

dscf3341

dscf3346.

– – – MINUSY – – –

– Po wpięciu boostera robią się grubaśne. Robią dużą, a raczej nie dużą, ale grubą pupę. Na noc ok.. Ale na dzień mimo iż są zgrabne, wąskie – robi się grubaśniej, my używaliśmy bez boostera (aktualnie booster można dokupić,  nie ma go w zestawie z wkładem). Chłonęły i tak bardzo fajnie :). ALE tworzy się wersja chudsza wkładów Magabi – z jedną warstwą mnie, trochę mniej chłonne za to cieńsze.

.

FAKTY

 • Te które testowałam są grubsze, ale nie nabite wieloma warstwami materiału. Są puchate, miękkie. Jak dziecko siedzi to jakby na podusi, ALE sprawia to, że pupka jest trochę większa. Magabi  będzie mieć w ofercie trochę mniej chłonne niż te, ale cieńsze wkłady.
 • Wkłady są w trzech rozmiarach S, M i L więc każdy może sobie dobrać pod względem wielkości wkład pod potrzeby i wielkość dziecka.
 • To co już pisałam – róże opcje obszycia: mayka (coolmax), bawełna, bambus, welur syntetyczny.

.

dscf3343  dscf3351

PODSUMOWANIE

Jestem na tak. Nie przetestowałam wszystkiego co Magabi ma w ofercie – a ma także otulacze wełniane, gatki wełniane, kieszonki. Bardzo chcę wypróbować resztę. Podoba mi się to, że pieluszki są bardzo wąskie, że bardzo dokładnie można je dopasować. Zgrabne. Ładne. Bardzo wygodne są zakładki pod które wkładamy wkłady, naprawdę trzymają wkład, dobrze się układają a to nie  zawsze standard.. Bardzo chłonne, puchate  wkłady. Plusem jest to, że są dobre już od pierwszych dni dziecka jak to powinno być w OS-ach a czasami nie jest.. chociaż marki nad tym pracują ;).

Lubimy, polecam :).

 

Atsumi

Jedna odpowiedz

 1. Tiny Star
  | Odpowiedz

  Pieluszki wielorazowe to lepsza inwestycja niż jednorazowe, zarówna finansowa jak i środowiskowa. Mają właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i antyalergiczne. Dodatkowo zatrzymują nieprzyjemny zapach. Dbają też komfort dziecka – latem pieluszka bambusowa zapewnia przyjemny chłód, a zimą zapewni mu ciepło

Zostaw Komentarz