Odkażacz do prania – Igienizzante Bucato – RECENZJA

with Brak komentarzy
dscf1767Na rodzimym rynku mamy kilka odkażaczy do prania. FACHOWO :), konkretnie, a zarazem szczegółowo opisała je na swoim blogu Ola Kapturzak – polecam jej wpis – Odkażacze do prania.
Chciałabym Wam przybliżyć jeden z nich – Igienizzante Bucato firmy Baby Anthyllis, który dzięki uprzejmości Better Land – Drogeria Ekologiczna można testować przy okazji wypożyczenia pieluszek w Łódzkiej Bibliotece Pieluchowej :).
Jest to odkażacz produkowany we Włoszech.

.

.

Czas testow ania: kilka miesięcy.

Tester: 1,5 roku

dscf1766

+ + + PLUSY + + +

+ Opakowanie. Zawartość (proszek) zamknięta jest w plastikowym, 500-mililitrowym pojemniku w kształcie walca – taki plastikowy słoik ;). Ładne, wytrzymałe, nieduże opakowanie, które u mnie akurat wszędzie się mieści. Wieczko zdejmuje się dość łatwo, bez wielkiego wysiłku, ale jednak jest tak zaprojektowane, że dziecięce rączki nie poradzą sobie z nim, więc ryzyko zjedzenia proszku znikome. A mój syn lubi jeść proszek 🙁 – chwila nieuwagi i otwierał szafki, kartony, przegryzał tekturowe opakowania. Tutaj nie mamy takiego problemu, w końcu..  Otwieramy okrągłe wieczko i.. mam kolejny plus :D.->

+ MIARKA. Wybaczcie, że tak krzyczę, ale dla mnie to strzał w dziesiątkę :D. Do tej pory porcję odkażacza odmierzałam kuchenną, srebrną łyżką stołową, no ale szkoda jej :/ pałętała mi się w łazience.. spadała czasem.. eh.. no problematyczne to było. W końcu kupiłam plastikową miarkę i już lepiej. Ale musiałam ją kupić.. i pilnować, żeby nie zgubić. Natomiast w IB miarka jest w każdym nowym opakowaniu :D. Jestem zatem w tej chwili posiadaczką kilku miarek – każdą włożyłam do innego proszku – jak jedna się zgubi nie muszę się martwić i kupować nową. Bardzo mi się to podoba.

dscf0986

+ Podział w miarce. Miarka w kształcie plastikowej łyżeczki jest wewnątrz podzielona – zaznaczone jest 10, 20 i 30ml :).  Ułatwia to, jeśli ktoś na oko nie wie ile to jest 2/3 ;).

+ Wielorazowe opakowanie. Tak, jest to naprawdę fajne eko rozwiązanie. Tak, ja wiem, wiem – kartony też są eko, ale ja jestem za recyklingiem w pełni i chciałam pokazać, że doceniam plus takiego opakowania. Aktualnie puste pudełka przydają mi się do np. przechowywania innych proszków, zabierania mniejszych porcji proszku na wakacje – odsypuję do opakowania po IB  proszek i jedziemy :). A także ostatnio jako bębenek.. może stworzymy dla synka jeszcze jakąś zabawkę.. ciągle myślę.. :).

+ Działa już w 30st. C. 

+ Został przebadany na skuteczność. Warto wiedzieć, że ktoś postarał się, aby udowodnić działanie preparatu.

+ Jest biodegradowalny. Rozpuszcza się nie zostawiając szkodliwych substancji. EKO :).

+ Zapach – odkażacz ładnie, bardzo delikatnie pachnie, podobno to zapach lawendy.. jak dla mnie no niekoniecznie.. ale delikatny, przyjemny zapach o nieokreślonym odpowiedniku w przyrodzie.. jak się już dowiem, tzn. wpadnę na to co mi przypomina ten zapach to Wam napiszę :).

+ Jeszcze plus za opakowanie/ przesyłkę z Drogeria-Ekologiczna.pl – przesyłka przyszła bez zbędnej chemii 🙂 – po prostu karton, produkty usztywnione w celu zabezpieczenia jedynie pociętą tekturą :), która wypełniła pustą przestrzeń w kartonie. Nie lubię gromadzić niepotrzebnej folii, więc brawo dla Drogerii!

+ Opakowanie jest otoczone opisem, ulotką, obwolutą w j. włoskim, ale na szczęście jest na nią naklejona karteczka z informacjami przetłumaczonymi na j. polski :).

.

FAKTY

  • Nie jestem chemikiem, więc nie jestem w stanie sprawdzić skuteczności jednak to co mogę stwierdzić to: brak problemów skórnych przy używaniu tego odkażacza w niskiej temperaturze, zatem bakterie raczej wybite.
  • Cena – trzeba wziąć pod uwagę, że IB jest mniej wydajne niż inne dostępne na rynku odkażacze.

.

– – – MINUSY – – –

Moje egzemplarze akurat odrobinę pyliły po otwarciu, musiałam zatem uważać, aby nie nabierać powietrza w bliskiej odległości świeżo otworzonego opakowania.  Podobno wszystkie odkażacze pylą, ale ja spotkałam się z tym tylko w przypadku IB.

.14264208_1071038692965891_454523760499069022_n

.

PODSUMOWANIE
Odkażacz dodany nawet od czasu do czasu do prania podnosi nasz komfort – daje zabezpieczenie, że bakterie na pewno zostaną zgładzone. Szczególnie, że skuteczność działania została przebadana. Dodatkowo IB pomaga pozbyć się plam ;). Ale odkażacze tak już mają. Bardzo wygodnie używa nam się tego produktu. Nie męczymy się z opakowaniem – dobrze się otwiera i zamyka, bez szarpaniny. Miarka jest super 🙂 – dla mnie miarka musi być :p. Dodatkowo plus za wykorzystywanie opakowania ponownie w innym celu (chociażby bębenek dla dziecka) – nie wyrzucajcie :).

Atsumi

Zostaw Komentarz